jueves, 7 de noviembre de 2019

2019ko azaroaren 8-10eko partidak


CD Hernaniko pelotariek 23 partida jokatuko dituzte asteburu hontan, 18 Gipuzkoako txapelketakoak izando dira eta beste 5 jokatzen ari diren txapelketa pribatuetan.
Partidarik garrantzitsuena larunbatean 16:30tan Hernanin Hodei Exposito eta Markel Lizeaga seniorrena izando da. Hauek, probintziko txapelketako finalaurreak jokatuko dituzte Zegamako Tartaloetxek klubeko Azketa eta Elizegiren aurka.
Horrez gain, garrantzitusak dira baita ere, Mujika - Insausti II jubenilek ostiralean 19:30tan Astigarragako partida eta baita Apaolaza - Insausti seniorrek, larunbatean Oiartzunen 15:00tan jokatuko dutena. Bi bikoteek garaitezin jarraitzen dute txapelketan eta beste jardunaldi batez horrela jarraitzen saiatuko dira.

TXAPELKETA OFIZIALAK 2019-2020
AZAROAK 10
FRONTOIA
EGUNA
ORDUA
ALEBINAK (jokotara jokatzen da)
Eple / Manex Alberdi
Renteria
larunbata
16,20
Ziotza / Joseba Arretxe
zizurkil
ostirala
18,00
Gure Txeru / Oinatz Gaskon
Getaria
larunbata
16,00
Behar Zana / Xabier Gomez
villabona
ostirala
18,20
INFANTILAK (jokotara jokatzen da)
Martin Alberdi / Behar Zana
Hernani
larunbata
10,50
Orio / Oier Azpeitia
Orio
ostirala
19,20
Unax Pascual / Sendiekintza
Hernani
larunbata
10,30
Zestoa / Jon Urrutia
Zestoa
ostirala
19,40
Aiur Elizazu / Oiarpe
Hernani
larunbata
11,30
Ianitz Gorrotxategi / Izurun
Hernani
larunbata
11,10
Alde Zaharra / Xuban Iturbe
Egia
larunbata
16,00
Zestoa / Urko Moral
Zestoa
ostirala
20,00
KADETEAK
Deskarga - Alegria / Oiarpe
hernani
larunbata
16,00
Martin – Manterola / Gailurrerantz
hernani
larunbata
15,30
JUBENILAK
Mujika – Insausti II / Tolosa
Astigarraga
ostirala
19,30
                             NAGUSIAK
 Exposito – Lizeaga / Tartaloetxe
hernani
larunbata
16,30
Arizmendi – xxx / Intxurre
hernani
larunbata
12,00
Oiarpe / xxx - Insausti
Oiartzun
larunbata
15,00

TXAPELKETA OFIZIALAK TRINKETEAN 2019-2020




                                             TXAPELKETA PRIBATUAK 2019-2020

Unax Uitzi / xxx
lizarra
igandea
12,30
Elizazu – Iturbe / Aurrera-Larraun
goizueta
ostirala
18,30
Exposito – Markel Lizeaga / Prieto anaiak
zaldibar
osteguna
22,00
Exposito – Elizegi / Ioritz Arrieta - Sarasa
Tolosa
igandea
12,00
Iturbe – Azpeitia / Lapke
Arraioz
igandea




martes, 29 de octubre de 2019


CD Hernaniko pilotariak emaitza txarrak izan dituzte azken jardunaldi honetan jokatu dituzten txapelketa ofizial eta pribatuetan. Pribatuetan 3 partida irabazi dira eta 2 galdu,  ofizialetan berriz, 4 partida bakarrik irabazi dira eta 14 galdu
Emaitzarik hoberena Oiartzabal - Etxarri jubenilek eta Salaberria - Insausti seniorrek lortu dituzte Gipuzkoako txapelketan, bi bikoteak garaitezin jarraitzen dute txapelketan eta aukera handiekin final aurreak jokatzeko.
Urkizu - Labak seniorrek lortutako emaitza ere garrantzitsua izan da, gutxienangatik irabazi zuten Errenderian eta garaipen honekin beherako promozioa ekiditzen dute eta hortaz, beste urtebete jokatuko dute maila honetan.
Garaiar - Alegria diren kadete eta Arismendi - Altuna seniorren galketak ere oso txarra izan zen, hau dela eta, azken fasea jokatzea asko konplikatu zaie.

JUANITO ALVAREZ TXAPELKETA:
Ioritz Arrieta eta Markel Lizeaga osatzen duten bikoteak, 22-9 galdu zuten Urbieta I - Irazustabarrenaren aurka Egian jokatzen den txapelketa pribatu honeta.
Arrieta - Lizeagak ez zuten egun ona izan eta beraien aurkariak baina okerrago jokatu zuten, hauek ederki probestu zituzten izandako erraztasuan. Lizeaga atzelariak ez zuen Irazustabarrena menderatu espero zen bezala eta pelota errazegi utzi zuen, Intxurreko atzelariak oso ziur jokatu zuen eta frontoia oso ondo babestu zuen. Aurreko kuadroetan, Urbietak errematerako izan zituen aukera gehienak erabili zituen eta Arrietaren gainetik jokatu zuen.
Hau da CD Hernanik jokatzen duen 3. finala.



TXAPELKETA OFIZIALAK 2019-2020
URRIAK 27
FRONTOIA
EGUNA
ORDUA
ALEBINAK (jokotara jokatzen da)
Manex Alberdi 0 Behar Zana 2
hernani
larunbata
16,20
Joseba Arretxe 0 Kuku 2
Hernani
larunbata
16,40
Oinatz Gaskon 0 Behar Zana 2
hernani
larunbata
17,00
Xabier Gomez 0 Txapagain 2
hernani
larunbata
17,20
INFANTILAK (jokotara jokatzen da)
Eñaut Otaño 0 Zumaia 2
hernani
larunbata
15,00
Intxurre 2 Martin Alberdi 0
alegia
ostirala
18,30
Oier Azpeitia 2 Zazpi Iturri 0
hernani
larunbata
15,20
Unax Pascual 1 Behar Zana 2
hernani
larunbata
15,40
Jon Urrutia 0 Tolosa 2
hernani
larunbata
16,00
Behar Zana 2 Markel Urdangarin 0  
villabona
ostirala
20,30
Zazpi Iturri 2 Aiur Elizazu 1
amezketa
ostirala
20,00
Ianitz Gorrotxategi 0 Gazteleku 2
hernani
igandea
12,00
Urko Moral 1 Alde Zaharra 2
hernani
igandea
12,30
KADETEAK
Tolosa 22 Garaiar – Alegria 14  
tolosa
larunbata
11,30
JUBENILAK
Bergara 11  Oiartzabal – Etxarri 22
bergara
ostirala
20,00
                             NAGUSIAK
Eple 21 Urkizu – Labaka 22
renteria
larunbata
10,00
Salaberria – Insausti 22 Eple 20
hernani
ostirala
20,30
Gazteleku 22 Arizmendi - Altuna 14   
andoain
larunbata
16,30

TXAPELKETA OFIZIALAK TRINKETEAN 2019-2020




                                             TXAPELKETA PRIBATUAK 2019-2020

Garaikoetxea – Aiur Elizazu 18 Dima 1
oronoz
igandea
12,30
Unax Uitzi – Alkantara 18 Oberena 15
elizondo
igandea
10,30
Apaolaza – Insausti II 18 Barañain 15
elizondo
larunbata
17,00
Oiartzabal – Mujika 4 Ultzama 18
elizondo
igandea
10,00
Arrieta – Lizeaga 9 Urbieta- Irazustabarrena 22
egia
igandea
12,00