viernes, 13 de septiembre de 2019

GIPUZKOAKO TXAPELKETA:


Larunbatean 16:00etan, polikiroldegiko frotoian, probintziko txapelketako 3 partida jokatuko dira. Lehen partida 2. mailako kadeteek jokatuko dute, Jon Jara eta Unai Etxarri, Tolsaren aurka.
Bigarren partida, 2. mailako jubenilek jokatuko dute, Anartz Oiartzabal eta Oinatz Insausti, hauek, Getariako Gure Txeruren aurka jokatuko dute.
Eta bukatzeko, 1. mailako jubenilek, Unax Uitzi eta Mikel Lasak, Oiartzungo Oiarperen aurka jokatuko dute.

APELKETA OFIZIALAK FRONTOIAN 2019-2020
IRAILA
FRONTOIA
EGUNA
ORDUA
ALEBINAK




INFANTILAK




KADETEAK
Jara - Etxarri / Tolosa
hernani
larunbata
15,30
Intza / Deskarga - Alegria
lasarte
ostirala
19,45
JUBENILAK
Uitzi - Lasa / Oiarpe
hernani
larunbata
16,30
Oiartzabal – Insausti II / Gure Txeru
hernani
larunbata
16,00
                             NAGUSIAK
Altuna - Zugasti / Pagazpe
hernani
ostirala
20,30

TXAPELKETA OFIZIALAK TRINKETEAN 2019-20




                                             TXAPELKETA PRIBATUAK FRONTOIAN 2019-20
















domingo, 8 de septiembre de 2019


EUSKAL JAIAK TXAPELKETA:

CD Hernaniko hiru pilotarik 18-19 denboraldia itxi dute Donostiako Trinitate plazan jokatu den txapelketa hau irabaziz. Manex Martin eta Oier Alegria infantilek, 18-4 irabazi zieten Zabaleta - Iraeta (Pagazpe)ri eta Xabier Apaolaza  kadeteak, Alde Zaharreko Sorondorekin batea, 18-15 irabazi zieten Zapirain (Alde Zaharra) eta Naldaizi (Lapke).
Hiru txapela hauekin, CDE Hernanik denboraldia ixten du 10 txapela irabaziz eta 20 final jokatuz.
ZORIONAK MUTILAK!!


viernes, 16 de agosto de 2019

ASTE NAGUSIA TXAPELKETA:

Xabier Salaberria pilotari jubenilak, Donostiako Trinitate plazan jokatu den txapelketa irabazi du. Andoaingo Gaztelekuko Jurgi Mujikarekin batera, 18-17 irabazi dute De la Torre Zalakainen aurka. Hau, CD Hernanik irabazten duen 8. txapela da denboraldi hontan.


lunes, 5 de agosto de 2019

PASAKAKO GIPUZKOAKO TXAPELKETA:

CD Hernaniko Unai Alvarez pelotaria, modalitate hontako azpitxapelduna bihurtu da, Oiartzungo Konsejupen jolastu dena.
Hernaniko pilotariak, Billabonako Behar Zanako Iñaki Lizasokin jokatu zuen eta 13-+8 galdu zuten Asteasuko Atzapar Urbieta anaien aurka.



sábado, 27 de julio de 2019

PAPELERA ZIKUÑAGA 1. TXAPELKETA

AZKEN EMAITZAK:

Kadeteak  : Perurena (tolosa) - Iriarte (añorga) 22 Oiartzabal (hernani) - Albeniz II (pagazpe) 11

Jubenilak : Aranburu - Zalakain (oiarpe) 22 Salaberria - Zugasti (hernani) 10

Seniorrak : Etxezarreta (gazteleku) - Odriozola (zazpi iturri) 22 Urkizu - Labaka (hernani) 10




lunes, 24 de junio de 2019

PILOTAREN TXOKOA TXAPELKETA:
Paul Ojuel, Eñaut Esnaola eta Oinatz Insausti pilotari hernaniarrek txapelketa pribatu hontako txapelak lortu dituz, lehen aldiz jokatzen den txapelketa honetan.
Kadeteetan, Oinatz Insausti Etxebere nafarrarekin batera, txapelketa izugarria jokatu dute, 8 partidu jokatu eta irabazi dituzte. Finala Perurena - Goikoetxeari irabazi diete 22-10. Oinatz txapelketako pelotari onena bezela izan zen aukeratua.
Seiorretan, Paul Ojuel eta Eñaut Esnaolak ere, txapelketa ona egin dte, hauek ere jokatu dituzten lau partidak irabazi dituzte eta 22-15 irabazi zuten finala Hernaniko Iñigo Labake eta Gaztelekuko Eskuderoren aurka.  Paul Ojuel ere, txapelketako pelotari onena bezela izan zen aukeratua.





martes, 18 de junio de 2019

SAN JUAN ERRENDIMENDUKO TXAPELKETA:
larunbatean eta giro onean gtradetan, txapelketa hontako finalak jokatu ziren. Gure eskolako pelotari guztiek hartu zuten parte eta hauek dira emaitzak:

Benajamin 2 maila bikoteka:

Murua - Isasti 16 Larraza - Lazkoz 10 (3-4 postuak)
Lukas - Aristegi 16 Erasun - Alberdi 8 (finala)

Benjamin 1. maila bikoteka: 
 :
Etxezarreta - Zugasti 16 Labaka - Arsuaga 15 (3-4 postuak)
Estefano - Garaialde 16 Urbe - Macicior 14 (finala)

Alebinak bikoteka: 
:
Bengoetxea - Manterola 16 Arretxe - Garmendia 12 (3-4 postuak)
Ziganda - Goikoetxea 16 Pascual - Oses 11 (finala)

Eskuz banaka infatilak: 

Auritz Txintxurreta 18 Manex Martin 11 (3-4 postuak)
Julen Deskarga 18 Unax Manterola 5 (finala)





viernes, 12 de abril de 2019

2019ko apirilak 12-14ko partidak


CD Hernaniko pelotariek 34 partida jokatuko dituzte asteburu hontan. Hauek dira zita garrantzitsuenak:

GRABNI TXAPELKETA: larunbatean 15:00etan Irurako trinketean, Oihan Zugasti jubenilak, Gaztelekuko Huitzirekin batera, klasifikazio faseko azken partida jokatuko dute Arabako bikotearen aurka, irabazten badute azken fasea jokatzeko klasifikatuko dira eta galtzen badute berriz kanpo geratuko dira.
Larunbatean 16:00etan eta Iruan baita ere, Xabat Pagola eta Endika Arizmendi sub22ak, azken partida jokatuko dute baita ere klasifikazio fasean Arabaren aurka, hernaniarrek azken fasea jokatu nahi badute, 15 tantoko diferentziarekin irabazi behar dute.

BERRIA TXAPELKETA:  Igandean 11:00tan, polikiroldegiko frontoian, CD Hernaniko pelotariek denboraldiko kluben arteko txapelketa garrantzitsueneko 1. kanporaketa jokatuko dute, aurkariak Ortuellako Danok Lagunak izango dira eta kanporaketa berdindua aurreikusten da. Hauek dira jokatuko diren partidak:
Kadeteak: Xabier Apaolaza - Unai Etxarri, Perez - Allenderen aurka, maila berdintsuko bi bikote gazte eta zaila emaitza aurreikustea.
Jubenilak: Xabier Salaberria - Mikel Lsa, Cortazar - Aragonesen aurka, hemen ere maila bereko bi bikotek jokatzen dute, mailako bi pelotari hoberenak jokatuko dute, Salaberria eta Cortazar.
Seniorrak: Paul Ojuel - Markel Lizeaga Lopez Aldai - Bilbaoren aurka, partida honetan hernaniarrak ateratzen dira faborito, baina Lizeaga lesio luze batetik atera da eta Lopez Aldaik ez du aukerarik barkatzen.

TXAPELKETA OFIZIALAK FRONTOIAN 2018-2019
APIRILAK 14
FRONTOIA
EGUNA
ORDUA
ALEBINAK
Zumaia / Goikoetxea - Urrutia     
zumaia
ostirala
19,30
Isasti – Otamendi / Tolosa
hernani
larunbata
16,00
Bengoetxea – Otaño / Intxurre
Hernani
ostirala
20,00
INFANTILAK
Arabaolaza - Urdangarin / Tolosa
hernani
larunbata
11,30
Iturbe – Artola / Kuku
hernani
larunbata
12,00
Moral – Elizegi / Tolosa
hernani
larunbata
11,00
Gorrotxategi – Lizarazu / Tolosa
hernani
ostirala
20,30
Martin – Deskarga / Behar Zana
hernani
Larunbata
17,00
Elizazu – Alegria / Gazteleku
hernani
larunbata
16,30
KADETEAK
Intxurre / Unax Uitzi
alegia
ostirala
21,00
Gazteleku / Xabier Apaolaza
andoain
ostirala
19,30
Behar Zana / Unai Albeniz
villabona
ostirala
18,45
Gazteleku / Oier Garaiar
asteasu
osteguna
21,10
Tolosa / Anartz Oiartzabal
tolosa
larunbata
16,30
Gazteleku / Jon Jara
andoain
larunbata
10,45
Mattin Arluziaga / Añorga
hernani
larunbata
17,30
JUBENILAK
 Tolosa / Mikel Lasa
tolosa
igandea
11,00
Xabier Salaberria / Oiarpe
hernani
larunbata
12,30
                             NAGUSIAK
Iñigo Urkizu / Intxurre
hernani
ostirala
21,00
Iñigo Labaka / Oiarpe
hernani
ostirala
21,30
Garikoitz Arizmendi / Intxurre
hernani
larunbata
18,00
Tolosa / Josu Altuna
tolosa
larunbata
11,00

TXAPELKETA OFIZIALAK TRINKETEAN 2018-19
Huitzi – Oihan Zugasti / Araba  
irura
larunbata
15,00
Pagola – Arizmendi / Araba
irura
larunbata
16,00




                                             TXAPELKETA PRIBATUAK FRONTOIAN 2018-19

Xabier Apaolaza – Uzkudun / Ilunpe
elizondo
larunbata
17,30
Xabier Salaberria – Agirre / Oiarpe
añorga
ostirala
19,00
Izagirre – Ianitz Gorrotxategi / Zaldibia
añorga
igandea
11,00
Uitzi – Albeniz II / Behar Zana
añorga
larunbata
9,30
Urkizu – Insausti / Perez - Zangitu
alde zaharra
larunbata
17,30
Garaiar – Albeniz II / Lapke
herrera
igandea
11,00
Iñigo Labaka / Irurtzun
sunbilla
igandea
9,00
Berria txapelketa : Danok Lagunak / Hernani
hernani
igandea
11,00