martes, 9 de octubre de 2018

2018ko urriaren 5-7ko partiduen emaitzak

Hernaniko pilotariak emaitza gazi gozoak lortu dituzte aste buru hontan, onak Gipuzkoako txapelketan ; 5 partida irabazi eta 4 galduta eta txarrak txapelketa pribatuetan; 2 partida jokatu eta biak galdu.

Emaitza onenak kadete mailako pilotariak lortu zituzten Gipuzkoako txapelketan, 3 bikoteak irabazi egin zuten.
1º mailan Apaolaza - Albeniz II eta Oiartzabal - Etxarrik jardunaldi hontako partidak irabazita, aukerakin jarraitzen dute fase finalera sailkatzeko eta 2º mailan Garaiar - Jarak berriro irabazi egin zuten eta partidarik galdu gabe jarraitzen dute.

Emaitza txarrenak nagusi mailako pilotariak lortu zituzten, Ohorezko mailan Arrieta, Lizeaga eta Aizpitarte mina hartuta daude eta ez agertzea egin zuten eta 1º mailan Urkizu - Labakak galdu egin zuten Atzapar klubaren kontra, emaitza onekin aukerarik gabe gelditzen dira fase finala jokatzeko. 

TXAPELKETA OFIZIALAK FRONTOIAN 2018-2019
KADETEAK
Aretxabaleta 18 Apaolaza – Albeniz II 22
ostirala
aretxabaleta
20,00
Oiartzabal – Etxarri 22 Añorga 8
igandea
hernani
11,00
Garaiar – Jara 22 Behar Zana 15
larunbata
hernani
12,00
JUBENILAK
Salaberria – Zugasti 10 Tolosa 22
larunbata
hernani
16,00
Urra – Lasa 8 Murumendi 22
Igandea
hernani
11,30
                             NAGUSIAK
Lizeaga –Aizpitarte EA Pagazpe 22
igandea
hernani
12,00
Urkizu – Labaka 13 Atzapar 22
larunbata
hernani
17,00
Pagola – Altuna 22 Tolosa 13
larunbata
hernani
16,30
Aloña Mendi 19 Agirre – Insausti 22
osteguna
oñate
20,30

TXAPELKETA PRIBATUAK FRONTOIAN 2018-19
Uitzi - Oiartzabal 5 Oiarpe 22 
gartzaron
larunbata
17,30
Martin – Deskarga 15 Zugarralde 18
almandoz
igandea
12,30





viernes, 5 de octubre de 2018

2018ko urriaren 5-7ko partiduak

Aste buru hontan 12 partida jokatuko dituzte C.D.Hernaniko pilotariak , 9 Gipuzkoako txapelketan eta 3 txapelketa pribatuetan.

Partida inportantenak 4 dira, bat Aretxabaletan jokatuko da eta beste hirurak Hernanin :

Ostiralean 20,00tan Aretxabaletan, Xabier Apaolaza eta Unai Albeniz 1º mailako kadeteak, irabazi egin behar dute, fase finalera sartzeko aukerak mantentzeko.
Larunbatean 12,00 Hernanin, Oier Garaiar eta Jon Jara 2º mailako kadeteak, partidarik galdu gabe jarraitu nahi dute, hortarako Behar Zana klubari irabazi egin behar diote.  
Igandean 11,00tan Hernanin, Anartz Oiartzabal eta Unai Etxarri 1º mailako kadeteak, irabazi egin behar diote Añorga klubari, fase finalera sartzeko aukerak mantentzeko.
Eta bukatzeko Igandean 12,00tan Hernanin, Markel Lizeaga eta Eneko Aizpitarte Ohorezko mailako nagusiak, irabazi egin behar diote Pagazpe klubari, fase finalera sartzeko aukerak mantentzeko.

TXAPELKETA OFIZIALAK FRONTOIAN 2018-2019
URRIAK 7
FRONTOIA
EGUNA
ORDUA
ALEBINAK




INFANTILAK




KADETEAK
Aretxabaleta / Apaolaza – Albeniz II
ostirala
aretxabaleta
20,00
Oiartzabal – Etxarri / Añorga
igandea
hernani
11,00
Garaiar – Insausti II / Behar Zana
larunbata
hernani
12,00
JUBENILAK
Salaberria – Zugasti / Tolosa
larunbata
hernani
16,00
Urra – Lasa / Murumendi
Igandea
hernani
11,30
                             NAGUSIAK
Lizeaga –Aizpitarte / Pagazpe
igandea
hernani
12,00
Urkizu – Labaka / Atzapar
larunbata
hernani
17,00
Pagola – Altuna / Tolosa
larunbata
hernani
16,30
Aloña Mendi / Agirre - Insausti
osteguna
oñate
20,30

TXAPELKETA PRIBATUAK FRONTOIAN 2018-19
Oiartzabal – Albeniz II / xxx 
gartzaron
larunbata
17,30
Martin – Deskarga / Zugarralde
almandoz
igandea
12,30
Jon Jara – Eskuza / Larraun
elizondo
igandea
10,30




                                             TXAPELKETA OFIZIALAK TRINKETEAN 2018-19