viernes, 17 de enero de 2020

GIPUZKOAKO TRINKETE TXAPELKETA:

CD Hernaniko 2 pilotari izango dira protagonissta trinketeko finaletan eskuz banaka.
Larunbaean 18:00tan, Unai alvarez sniorrak Pagazpeko Huiziren aurka jokatukod du. Hernaniko pilotaria, munduko txapelduna izan da hirutan. Urte batzuz erretiratua egon ondoren, berriz ere bueltatu du txapelketara . Faborito aterako da, baina kontuz ibili beharko du Huizi esperientzidunarekin, luzeran espezialista bait da.

Igandean 11:00tan, Mattin Arluziaga kadeteak, Behar Zanako Arnabururen auka jokatuko du. Partidu zaila du, baina hernaniarrak asko hobetu du bere jokoa eta sorpesa emateko aukera du.





















ZANGOTZAKO TXAPELKETA:

Igandean, 18:30tan, Xabier Apaolaza jubenilak finala jokatuko du txapelketa pribati hontan, 4/5ko modalitatean.
Hernaniarrak 4 partida irabazi ditu finalera iristeko, bere aurkaria Larraulko Iriarte izando da, aurrelari nafar hoberenetakoa, partida nahiko berdindua aurreikusten da. Apaolaza, oso ondo jokatzen arida eta poztasuna eman dezake igandean.


TXAPELKETA OFIZIALAK 2019-2020
URTARRILAK 19
FRONTOIA
EGUNA
ORDUA
ALEBINAK
Gomez – Gaskon / Txulobi
hernani
larunbata
16,00
Alberdi – Arretxe / Zumaia
hernani
larunbata
16,30
INFANTILAK
Behar Zana / Iturbe - Elizazu
villabona
ostirala
19,00
Tolosa / Artola - Txintxurreta
tolosa
larunbata
10,00
Orio / Pascual - Azpeitia
orio
ostirala
19,30
Intza / Moral - Urrutia
lasarte
larunbata
16,00
Pagazpe / Alberdi - Otaño
usurbil
ostirala
19,30
KADETEAK
Oiarpe / Peru - Alegria
oiartzun
ostirala
19,15
Lapke / Manterola - Martin
lazkao
ostirala
18,15
JUBENILAK
Uitzi – Insausti / Oiarpe
hernani
larunbata
17,00
Tolosa / Oiartzabal - Lasa
tolosa
larunbata
11,00
                             NAGUSIAK
Arizmendi – Labaka / Lapke
hernani
larunbata
17,30
Eple / Urkizu – Ortiz de Urbina
renteria
igandea
10,45

TXAPELKETA OFIZIALAK TRINKETEAN 2019-2020
Mattin Arluziaga / Behar Zana
irura
igandea
11,00
Unai Alvarez / Pagazpe
irura
larunbata
18,00




                                             TXAPELKETA PRIBATUAK 2019-2020

Goikoetxea – Etxarri / Goierri
doneztebe
igandea
11,00
Xabier Apaolaza / Larraul
sanguesa
igandea
17,30










viernes, 27 de diciembre de 2019


GIPUZKOAKO TXAPELKETA: Larunbatean Zestoako frontoian 16:30tan, Anartz Oiartzabal eta Oinatz Insausti bikoteak probintziako txapelketaren finala jokatuko dute jubenil 2. mailan, beraien aurkariak Tolosako Perurena - Albeniz II izango dira. Finalera iristeko, Oiartzabal - Insausti IIk, sailkapen fasea jokatu dute; bertan hirugarrenak geratu ziren 9 partida irabaziz eta 2 galduz, gero final aurrean 22-15 irabazi zioten Behar Zana klubari eta finala jokatzeko sailkatu ziren. Tolosako bikotea aterako faborito finala irabazteko, sailkapen fasean erraz irabazi zieten gueeri baina hartan bikote hernaniarra ez zuen bere maila hoberenean jokatu. Sorpresa eman diezagukete eta baita poz handia ere.

PELOTA ESKOLAKO EGUBERRI TXAPELKETA: Ostiralean hasten da txapelkea honen edizio berria eta bertan gure pelota eskolako nexka mutilek hartiko dute parte, guztira aurten 45 pilotari dira 3 maila desberdinetan; 1. urteko benjaminak, 2. urteko benjaminak eta alebinak.
Asteburu hontan, 55 partida jokatuko dira, ostiralean 17:00tik aurrera 15 partida, larunbatean 10:00taik aurrera eta 28 partida eta igandean 10:00tik aurrera azkeneko 12 partidak jokatuko dira.


Urteari agurra emateko pelotazaleek galdu ezin dezaketen festa handia izango da. 







TXAPELKETA OFIZIALAK 2019-2020
ABENDUAK 29
FRONTOIA
EGUNA
ORDUA
ALEBINAK




INFANTILAK (jokotara jokatzen da)
Oier Azpeitia / Behar Zana
hernani
ostirala
21,00
KADETEAK




JUBENILAK
Anartz Oiartzabal / Zumaia  
hernani
ostirala
21,30
Unax Uitzi / Behar Zana
hernani
ostirala
22,00
Oiartzabal – Insausti II / Tolosa
zestoa
larunbata
16,30
                             NAGUSIAK





TXAPELKETA OFIZIALAK TRINKETEAN 2019-2020
Oiarpe / Mikel Lasa
irura
larunbata
15,30
Behar Zana / Oinatz Insausti
irura
igandea
11,30
Aimar Mujika / Behar Zana
irura
larunbata
16,30
Unai Alvarez / Oiarpe
gaska
igandea
10,00
Xabat Pagola / Pagazpe
irura
ostirala
18,00
Iñigo Labaka / Behar Zana
irura
igandea
11,00




                                             TXAPELKETA PRIBATUAK 2019-2020

Jon Jara / Tafalla
lizarra
ostirala
17,30
Jon Jara – Beloki / Iglesias - Orbegozo
atano
larunbata
16,00
Elizazu – Txintxurreta / Bortziriak
goizueta
ostirala
18,30